Notice: Undefined index: F1l3 in /home/u7107400/baskiyaptir.com/config.php on line 2
Hizmetlerimiz
 

Hizmetlerimiz

HİZMETLERİMİZ


Görsel kontrol : Hazırlamış olduğunuz ürün görseli & çalışma dosyalarınız uzmanlarımız tarafından arzuederseniz baskı öncesi kontrol yapılarak baskı esnasında oluşabilme ihtimali olan hatalar size bildirilir. Yapılacak görsel kontrol sonrası grafik olarak baskıya uygun olan tasarımlar aktif sipariş haline dönüştürülür.

Görsel kontrolde aşağıdaki işlemler yapılmaktadır:


1- Çözünürlük Kontrolü: Kullanılan görsellerin çözünürlükleri 300 DPI piksel/inch olmalıdır. (Minumum 200 DPI piksel/inch) sınır olan 150 DPI piksel/inch,) altına düşen çözünürlükler reddedilir.

2- Taşma Kontrolü:
 Siparişiniz otomatik olarak üretileceği için taşma kontrolü yapılmaz.

Önemli Bilgi: Taşma verilmemiş veya az verilmiş dokümanlarda kenarda oluşacak beyazlık veya içeriğin kesime çok yakın olduğu durumlarda içeriğin kesilmesi durumları ile karşılaşılabilinir. 


3- Renk Kontrolü: Tüm renkler otomatik olarak RGB renklerin yanı sıra spot renklerde CMYK dönüştürülür ve dönüşüm renk farklılıklarına neden olabilir. Özdeş renk değerleri farklı kağıt türleri (kuşe, hamur, 
karft ) üzerinde farklı görünebilir. 

4- Font Kontrolü: 
Fontların gömülüp gömülmediği sistem (www.baskıyaptır.com ekibi ) tarafından kontrol edilir(Ayrıca fontları gömmeyip konvert edilmesinin de hiçbir mahsuru yoktur ) Gömülmemiş yada konvert edimemiş fontlar varsa doküman reddedilir. www.baskıyaptır.com ekibi yazım ve/veya dizgi hatalarını kontrol etmediği, satır sonları ve konumları kontrol etmediği için, tüm fontların sisteme eklenmiş olmasını kontrol etmenizi öneriyoruz. 

5- Çizgi Kalınlığı: Vektörel çizgi kalınlıkları sistem 
 (www.baskıyaptır.com ekibi )  tarafından olarak kontrol edilir. 0.25 pt en az çizgi genişliği (0.09 mm)  altında kalan değerdeki çizgiler reddedilir.


Önemli Bilgi: Dokümanınızda yukarıda belirtilen sorunlardan biri mevcut ise müşteri hizmetleri e-posta ile hemen sizinle irtibata geçecektir. Ancak renk modu dönüşümü otomatik olarak yapılır, bununla ilgili bilgi verilmeyeceğini unutmayınız.

www.baskiyaptir.com ekibi otomatik montaj yaptığından dokümanınızın sayfa sırasının doğru olup olmadığını ayrıca kontrol etmez.


Bu konuda daha detaylı bilgi için Lütfen “ Sıkça Sorulan Sorular”  kısmında açıklanan bilgileri okuyunuz.


Detaylı görsel kontrolü : Gönderdiğiniz çalışma eğer isterseniz ücret karşılığında aşağıdaki listeye göre detaylı olarak olası hatalara karşı incelenir ve sizin onayınızla baskıya alınır.


1- Çözünürlük Kontrolü: Kullanılan görsellerin çözünürlükleri 300 DPI piksel/inch (minumum 200 DPI piksel/inch) olmalıdır. Görsellerin çözünürlükleri (enterpolasyon, yani aşırı pikselleşme, olup olmadığını) kontrol edilir.


2- Taşma (Bleed) Doküman Kontrolu: Taşma (Bleed) verilmemiş veya az verilmiş dokümanlarda belirli koşullar altında incelenir. Kenarda oluşacak beyazlığı önlemek için veya içeriğin kesilmemesini sağlamak için, özellikle açık bitmiş ebadın kenarlarından 3‘er mm içeride olup olmadığı kontrol edilir. Yüklenen veriyi büyütmek veya küçültmek kaydıyla dokümanınızın ebadını maksimum 3 mm olacak şekilde değiştirilebilir veya maksimum 5 mm, minimum 3 mm olacak şekilde beyaz marj eklenebilir.

3- Katlama Çizgileri Doküman Kontrolü: Katlamalı ürünler katlanması gereken yerlerinden katlama çizgileri ile işaretlenmiş olmalıdır. Katlama çizgilerinin doğru yerlerinde olup olmadığı profesyonel baskı öncesi personel tarafından detaylı olarak kontrol edilir.


4-Ebat ve Ebat Sapmaları Kontrolü: PDF dosyanızın sistemimiz ile uyumlu olup olmadığı kontrol edilir. Uyumsuzluk durumunda ekibimiz sizinle iletişime geçecektir.

5- Overprint (Üste Baskı) Kontrolü: Profesyonel baskı öncesi ekibimiz tarafından detaylı olarak kontrol edilir. Siyah renkler otomatik olarak overprint (üste bas) olarak ayarlanır.  CMYK renklerdeki istenmeyen overprint modları düzeltilir.

6- Sayfa Sıralaması Doküman Kontrolü: Profesyonel baskı öncesi ekibimiz tarafından detaylı olarak kontrol edilir.


7- Font Kontrolü: PDF dosyalarındaki tüm yazıların vektörel olmasını (yani vektörele convert edilmiş olmasını) tavsiye ederiz.


Bu mümkün değilse, tüm görseller ve tüm fontlar PDF’in içine gömülmüş olmalı ve çalışmaların renklerine ayrılmış (separation)  değil, renklerine ayrılmamış (composite) olarak PDF formatına dönüştürülmelidir.


Dokümanınızda yukarıda belirtilen sorunlardan herhangi biri mevcut ise müşteri hizmetleri sizinle e-posta atarak irtibata geçecektir.


 


Hızlı baskı hizmeti : Düşük tirajlı işleriniz için firmamız bünyesinde bulunan HP İndigo dijital baskı  sistemi ile ofset baskı kalitesinde hızlı ve ekonomik çözümler üretebiliyoruz.


Ofset baskı hizmeti : Büyük emekler harcayarak tasarladığınız işlerinizi yeni model ofset makinalarımızda basıyor, ciltliyor size ulaştırıyoruz.


Kişisel baskı hizmeti : transfer baskı veya dijital baskı tekniği kullanılarak size özel ürünleri de en ekonomik şekilde baskıyaptır.com’ dan temin edebilirsiniz.


Kurumsal ürünler baskı hizmeti : firmanızın ihtiyaç duyduğu her türlü İş güvenliği ikaz ve uyarı levhaları , promosyon ürünleri  ve display ürünlerini baskılı veya baskısız olarak sipariş vermeniz mümkündür.


Dekoratif ürünler : Büyük ebatlı poster , foreks tablo, kanvas tablo gibi görsel çözümler konusunda da ister sitemizden beğendiğiniz görseli, isterseniz sizin tasarımınızı görsel şölen haline dönüştürürüz.